O nás

   

Mými prvními loveckými psy byli jezevčíci drsnosrstí, které jsem od r.1971 používal nejprve jen při výkonu myslivosti a od r.1975 jsem se začal zabývat i jejich chovem. Odchoval jsem 15 vrhů.

   Výmarským ohařům krátkosrstým se věnuji od roku 1993, kdy jsem si pořídil první fenu – Almu z Vichle. Její vlastnosti mi natolik učarovaly, že jsem v r.1995  vstoupil do klubu chovatelů VO a začal se aktivně věnovat jejich chovu.

 

 

 

Od roku 2005 jsem členem chovatelské rady Klubu chovatelů výmarských ohařů ČR a zároveň jsem byl 3 roky zástupcem hlavního poradce chovu. Od roku 2008 jsem 10 let vykonával funkci hlavního poradce chovu a v roce 2018 mi bylo klubem uděleno   Čestné členství Klubu chovatelů výmarských ohařů ČR , čehož si velmi vážím.

   Do současné doby jsem odchoval již 40 vrhů 4 různých plemen( Jezevčík drsnosrstý, Bullterier, Výmarský ohař krátkosrstý a Parson Russel terier) .


   Moji výmarští ohaři jsou mi nenahraditelnými pomocníky při provozování praktické myslivosti, která je mým koníčkem již 50 let. Spolehlivě také brání náš dům, jsou ochotni a především schopni bránit svého pána a členy jeho rodiny, ale především jsou to spolehliví, všestranně nadaní lovečtí psi !

   Od r.2008 je členkou naší smečky také fenka Parson Russell Teriera, kterou používám k dosledům černé zvěře a k norování.